Home » Arte » VI Festiwal Viva Italia w Krakowie rozpoczęty

VI Festiwal Viva Italia w Krakowie rozpoczęty

13 września wieczorem w Krakowie konferencją prasową rozpoczął się VI Festiwal Viva Italia. Pomysłodawcy, twórcy i główni organizatorzy wydarzenia przedstawili swoje inspiracje i obszary, które szczególnie pragną przybliżyć polskiemu odbiorcy w ramach tegorocznej imprezy. Zebranych powitała Silvia Rosato, prezes Fundacji Włosko-Polskiej InteRe, organizatora festiwalu.

 

Na uczestników imprezy czeka w tym roku bogaty program wydarzeń, skierowanych także do najmłodszych odbiorców. Już o 10.00 w czwartek na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego rozpoczną się Zabawy dla EcoDzieci, które potrwają cały dzień aż do godziny 21.00. Od piątku do niedzieli młodzież i dzieci będą mogli uczestniczyć w warsztatach Pizza Napolitańska oraz w show Pizza Akrobatyczna.

Na szczególna uwagę zasługuje blok Talk Show, każdego dnia poświęcony innej tematyce (muzyka, moda, kino i kuchnia Włoch). Gospodyni programu, Sylwia Paszkowska postanowiła poruszyć te dziedziny kultury, z którymi najmocniej kojarzymy Półwysep Apeniński. W ramach włoskich Talk Show zapowiada się wiele atrakcji, jak chociażby spotkania z aktorem i reżyserem Jerzym Stuhrem, od lat związanym z kinematografią włoską, a także z Sebastiano Giorgi, redaktorem Gazetta Italia, głównego patrona medialnego imprezy, który na świeżo podzieli się z nami wrażeniami z 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Krakowska Viva Italia to także show kulinarne Aliny Suder oraz degustacje lokalnych produktów i win, przybliżające włoskie regiony, ich kulturę i tradycje.

W ramach festiwalu zobaczymy wiele występów muzycznych prezentujących rozmaite gatunki muzyki – od ludowej po rozrywkową, a nawet karaoke prowadzone przez Giorgio Pezzzolato.

Festiwal Viva Italia to w końcu wystawy i sztuka: wystawa zabytkowych samochodów na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego oraz ekspozycja dzieł sztuki Marco Angellini i Pauliny Wagner we Włoskim Instytucie Kultury.

Dokładny program imprezy znajdziecie na www.festiwalvivaitalia.org Zapraszamy serdecznie do Krakowa. To doskonała okazja, by przedłużyć tegoroczne włoskie wakacje lub wręcz przeciwnie – zrekompensować ich brak.

Tags