Home » Affari » Został wybrany nowy Zarząd Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce

Został wybrany nowy Zarząd Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce

W dniu wczorajszym, 3 października 2013 r., odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce. Ważne spotkanie miało miejsce w historycznej siedzibie przy ul. Kredytowej 8 w Warszawie na prośbę ponad połowy firm członkowskich Włoskiej Izby, a wśród nich największych włoskich inwestorów w Polsce, w tym Brembo, PZL Agusta Westland, Pirelli, Ferrero, Generali, Indesit, Civis, Manuli i Cooper Automotive Industries.

Na dzień dzisiejszy Włoska Izb zrzesza 77 członków i na Walnym Zgromadzeniu były obecne 43 firmy. Walne Zgromadzenie było potrzebne w świetle serii wydarzeń, które miały miejsce po ostatnim Walnym Zgromadzeniu w dn. 26 czerwca; wydarzeń, które wymagały nieuniknionego wypowiedzenia się Członków.

Podczas Walnego Zgromadzenia niektórzy członkowie podkreślili brak przestrzegania niektórych formalności podczas wybierania Zarządu wybranego w dn. 26 czerwca, które mogą przeszkodzić w pełnym uznaniu przez Assocamerestero. Dyskusja na Walnym Zgromadzeniu w konsekwencji doprowadziła do odwołania mandatu aktualnego Zarządu, prawie jednogłośną decyzją obecnych tam firm członkowskich.

Piero Cannas, Presidente Camera di Commercio Italiana in Polonia

Piero Cannas, Presidente Camera di Commercio Italiana in Polonia

Potem został wybrany nowy Zarząd, który będzie funkcjonował do 2015 r., w skład którego wchodzą: Enrico Bologna, Antoni Brański, Piero Cannas, Elisabetta Caprino, Antonio Carvelli, Donato Di Gilio, Andrea Fabbri, Joanna Lesiewska, Enrico Mariotti, Cristiano Pinzauti, Ermanno Truppa i Alessandro Vanzi.

Nowy Zarząd zebrał się tego samego wieczoru i dokonał wyboru Prezesa i Wice Prezesów z następującym wynikiem:

Prezes: Piero Cannas;

Wice Prezesi: Enrico Bologna, Elisabetta Caprino, Antonio Carvelli, Donato Di Gilio, Cristiano Pinzauti;

Członkowie: Antoni Brański, Andrea Fabbri, Joanna Lesiewska, Enrico Mariotti, Ermanno Truppa, Alessandro Vanzi

“Chcę podziękować wszystkim, a w szczególność Donato Di Gilio ponieważ dzięki jego pracy nasze zrzeszenie przezwyciężyło przeszkody” powiedział Piero Cannes po wyborach na stanowisko prezesa Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej. Potem dodał „Zwołam walne zgromadzenie najszybciej jak będzie to możliwe aby przedstawić program, którego głównymi założeniami będą pełna przejrzystość i bezwarunkowe przestrzegnie Kodeksu Etyki podyktowanego przez Assocamerestero”.

Tags