Need for tips

0
1778

Quest'articolo è disponibile in: Italiano

Platforma internetowa, która pomaga w planowaniu podróży poprzez gromadzenie, w sposób bezpośredni, porad mieszkańców miejsca wybranego na cel podróży!

Podczas, jak zwykle słodkiego, zatonięcia w morzu internetu natknęliśmy się na bardzo interesującą i atrakcyjną platformę.

Strona nazywa się www.needfortips.com i umożliwia bezpośrednią komunikację między turystami i mieszkańcami odwiedzanego miejsca, dając im możliwość wymiany informacji i porad, które mogą być przydatne do lepszego zaplanowania podróży. Wyobraźcie sobie na przykład, że znajdujecie się w Paryżu i macie możliwość zapytać mieszkańca tego miasta o najlepsze miejsce, w którym można zjeść typową francuską kolację, nie korzystając przy tym z porad oficjalnych, ale nie zawsze przecież bezinteresownych, przewodników. Wyobraźcie sobie także, że jesteście w Londynie i szukacie informacji, jak kupić bilety do teatru lub na koncert. Prośby o pomoc skierowane do mieszkańców danego miasta mogą dotyczyć wielu różnych zagadnień, jak np. miejsc wartych odwiedzenia, centrów rozrywki, restauracji, pubów, sklepów, imprez, centrów sportowych, dyskotek, opinii na temat hoteli, środków transportu publicznego, godzin otwarcia sklepów, różnego rodzaju aktywności i zabaw dla dzieci, nocnych godzin otwarcia rożnych miejsc usługowych, służb ratunkowych, szpitali, przydatnych numerów telefonów, opieki nad domowymi zwierzętami, transportu czy też po prostu wszelkich ciekawostek. Jest to, krótko mówiąc, sieć doradców na wyciągnięcie ręki, dostępna w każdej chwili.

A kto lepiej niż sami mieszkańcy mógłby dostarczyć szczegółowych, aktualnych i trafnych wskazówek?!

Pomysł jest oparty na projektach najbardziej znanych portali społecznościowych, jednak znacznie się różni od nich, ponieważ w ,,Need For Tips” nie istnieje wymóg posiadania listy ,,przyjaciół” rozsianych po całym świecie, aby bezpośrednio uczestniczyć w życiu platformy.

Jak to działa?

Po zakończeniu rejestracji i uzupełnieniu własnego profilu (procedura jest bardzo szybka i prosta, zajmuje około dwóch minut), każdy użytkownik może rozpocząć planowanie własnych podróży, określając miejsce, długość pobytu i wysyłając prośbę o porady (to znaczy ,,need for tips”).

Takie prośby są widoczne wyłącznie na wirtualnej tablicy tego miejsca, które zostało wybrane jako cel podróży i tylko jego mieszkańcy mają możliwość odpowiedzenia na zadane pytania. Wszystkie wirtualne rozmowy (czat) pomiędzy turystami a mieszkańcami odbywają się prywatnie, a więc nie są widoczne dla innych użytkowników.

Uważamy, że funkcjonowanie serwisu i korzystanie z niego jest bardzo proste i szybkie. Serwis posiada ponadto bogatą grafikę i jest przyjazny dla użytkownika.

Pomysł jest bardzo oryginalny i z pewnością korzystanie z serwisu będzie się rozwijać w szybkim tempie wraz ze wzrostem liczby rejestrujących się użytkowników.

Oprócz głównej funkcji platformy, która działa jako wirtualna tablica wymiany porad w bezpośredni sposób, ,,Need for Tips” to również świetne narzędzie do poznawania nowych ludzi z całego świata. I nie tylko. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby poprosić o poradę także w miejscu, w którym mieszka się na stałe.

Ponadto w niedługim czasie pojawi się także wydanie aplikacji na iPhone’a, aby wymiana informacji między turystami a mieszkańcami była jeszcze szybsza.

Aby uzyskać więcej informacji wejdź na www.needfortips.com.

Quest'articolo è disponibile in: Italiano