Polska premiera komedii “Nadmiar łaski” w reżyserii Gianniego Zanasi

0
4111

Quest'articolo è disponibile in: Italiano

Od dzisiaj wchodzi do polskich kin film “Nadmiar łaski” w reżyseri Gianniego Zanasi, jego polskim dystrybutorem jest Aurora Films. Film pokazywany był w sekcji Director’s Fortnight 71. MFF w Cannes, gdzie został wyróżniony nagrodą Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego. Polski pokaz przedpremierowy filmu odbył się podczas tegorocznego festiwalu “Dwa brzegi” w Kazimierzu Dolnym.

“Nadmiar łaski” to niezwykle inteligentna komedia w gwiazdorskiej obsadzie. Lucia i Arturo przeżywają kryzys związany ze zdradą małżeńską. Arturo (Elio Germano) odchodzi, a delikatna, wrażliwa i ciężko pracująca Lucia (Alba Rohrwacher) od teraz musi sobie radzić sama. Wkrótce, podczas służbowej podróży, poznaje kobietę, którą bierze za bezdomną uchodźczynię. Ta jednak przedstawia się jako… Matka Boska. Pod osłoną tragikomizmu film nakreśla współczesne realia rynku pracy (z pewnością nie tylko tego włoskiego). Poza tym, mieszając realizm z mistycyzmem, w zabawny sposób opowiada o dzisiejszej duchowości. “Komedia może mieć taką siłę narracyjną. To bardzo interesujące zjawisko, kiedy zabawna historia skłania nas do refleksji nad poważnymi tematami. Mam tu na przykład na myśli tradycję włoskiej komedi z lat ’60 i ’70, która miała tego typu cechy”, mówi Alba w rozmowie, którą będzie można przeczytać w najnowszym numerze Gazzetta Italia.

Wszystkich zainteresowanych kreacjami aktorskimi Alby Rohrwacher, zapraszamy również na retrospektywę filmów z aktorką jutro i pojutrze w kinie Amondo, szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2244197942536056/

Quest'articolo è disponibile in: Italiano