Włoskie filmy na 25. jubileuszowej edycji festiwalu WIOSNA FILMÓW

0
611

Quest'articolo è disponibile in: Italiano

W dniach 5-14 kwietnia w Warszawie odbędzie się  25. edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW. W programie będzie można zobaczyć filmy nagradzane i doceniane na najważniejszych światowych festiwalach filmowych. 

W sumie pokazanych zostanie 60 filmów z całego świata, wśród których 6 premier, 15 przedpremier i najlepsze filmy sezonu. Seanse odbywać się będą w kameralnym KINIE AMONDO (ul. Żurawia 20) oraz pierwszy raz w historii imprezy w KINIE ELEKTRONIK (ul. Gen. Zajączka 7).

Filmem otwarcia WIOSNY FILMÓW będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym MFF w Berlinie, izraelsko – niemiecko – francuska koprodukcja “SYNONIMY”, która zostanie pokazana po raz pierwszy w Polsce. Zachęcamy do konsultacji programu, żeby poznać wszystkie sekcje i tytuły festiwalowe.

Miłośnicy włoskiego kina również znajdą coś dla siebie, w programie festiwalowym znalazły się filmy: Dogman, Szczęśliwy Lazzaro, Neapol Spowity tajemnicą i Nadmiar Łaski. Co prawda są to tytuły, które już pojawiły się w kinach dzięki dystrybucji Aurora Films, ale jeśli ktoś coś przegapił to ma niepowtarzalną okazję do nadrobienia zaległości.

Quest'articolo è disponibile in: Italiano