Home » Aktualności » Leonardo Lacaria, nowa włoska twarz polskiego kina

Leonardo Lacaria, nowa włoska twarz polskiego kina

tłum. Konrad Pustułka

Aktor, model, tancerz. Leonardo Lacaria po rozlicznych podróżach pomiędzy Włochami i Stanami Zjednoczonymi zaczyna realizować swoje powołanie zawodowe w Polsce. W Warszawie, która jest miejscem powstawania licznych produkcji telewizyjnych, kinowych i reklamowych, Leonardo rozwija się i odnosi sukcesy dzięki propozycjom grania ciekawych ról w serialach telewizyjnych, a przede wszystkim w filmach.

„Niedawno miałem szczęście zostać wybranym przez znanych reżyserów do zagrania pewnych ról. Mistrz Krzysztof Zanussi przydzielił mi jedną z ról w swoim nowym filmie „Obce Ciało” (Foreign Body), w którym miałem możliwość zagrania u boku jednej z najbardziej znanych polskich aktorek Agnieszki Grochowskiej, głównej bohaterki filmu, który ukaże się najbliższą jesienią w kinach włoskich, polskich i rosyjskich.

Poznanie i praca z Zanussim była dla mnie wielką przyjemnością, gdyż jest osobą, dzięki której szybko poczułem się w swoim żywiole i osobą, z którą połączyła mnie więź serdecznej przyjaźni. Oczywiście mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości będę miał jeszcze okazję współpracować z Zanussim.

Inną, równie ważną możliwość rozwoju dał mi Jerzy Stuhr, aktor i reżyser, który zaproponował mi zagranie w filmie Obywatel (Cittadino), również z Panem Sthurem pozostałem w dobrych relacjach.

Na koniec udało mi się zagrać w trzecim w filmie, w którym miałem okazję pracować z reżyserem i aktorem Arturem Urbańskim”.

Jakie były twoje wrażenia kiedy przeniosłeś się do ruchliwej „swinging Warsaw” z rodzinnego i spokojnego San Miniato w Toskanii, gdzie dorastałeś?

Warszawa jest bardzo ciekawym miastem i muszę przyznać, że bardzo dobrze czuję się pracując z Polakami. Powiedzmy, że czasami nie znoszę jedynie śmiertelnej powagi charakterystycznej dla tego narodu. Brakuje mi tutaj swobody moich rodaków, ich prostoty życia mimo różnych problemów, a także odpowiedniej dozy autokrytyki, którą my Włosi posiadamy, w przeciwieństwie do Polaków. Tęsknię oczywiście za klimatem, morzem i rodziną, co do jedzenia to nie mam problemów, ponieważ w Warszawie można znaleźć różne rodzaje doskonałej kuchni.

Kariera artystyczna Lacarii rozpoczęła się od tańca. Taniec klasyczny uprawiał do trzydziestego roku życia. Współzawodnictwo, konkursy i występy otworzyły mu drogę do udziału w przedstawianiach w Stanach Zjednoczonych, w spektaklach takich jak „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Po doświadczeniu zdobytym w Stanach Zjednoczonych, Leonardo wraca do Europy.

Pod koniec 2010 roku przyjeżdża do Warszawy i przypadkiem, dla zabawy, zaczyna występować najpierw jako model na niewielkich pokazach mody, następnie w reklamach telewizyjnych i serialach. Ta praca zatrzymała Lacarię w Polsce.

„Pierwsze występy w polskiej telewizji i reklamach w końcowym rozrachunku okazały się ciekawym doświadczeniem, dającym mi możliwość wyrażenia mojej wielkiej pasji do aktorstwa, połączonej z używaniem trzech języków: włoskiego, polskiego i angielskiego. Tych języków nauGiorgi - Leonardo Lacariaczyłem się “w terenie”, zupełnie sam, a dzięki nim mogę ze swobodą i naturalnością porozumiewać się z obcokrajowcami. To pozwoliło mi w pełni uwypuklić włoską zdolność do tworzenia. I tak, w krótkim czasie dostałem angaż w czterech serialach polskich, m.in. „Piąty Stadion”, na planie którego poznałem i pracowałem ze znanym aktorem Arkadiuszem Jakubikiem, odtwórcą jednej z głównych ról w filmie „Drogówka”.”

Dzięki tym pierwszym występom Lacaria został zauważony przez wybitnych reżyserów, jak Krzysztof Zanussi, Jerzy Stuhr i Artur Urbański, którzy zaproponowali, aby zagrał w ich filmach, trzech filmach, które niedługo pojawią się w kinach: „Obce ciało, „Obywatel” i „Ojciec”. W przeciągu dziewięciu miesięcy Leonardo wystąpił więc w trzech ważnych sztukach filmowych.

Tym, co reżyserowie docenili, jest jego instynktowna gra aktorska, inspiracja i naturalna improwizacja, przykuwające uwagę widzów, biorąc pod uwagę fakt, że Leonardo nie studiował aktorstwa. Obecnie Leonardo Lacaria ma w planach występy w kolejnych produkcjach telewizyjnych i kinowych, propozycjach napływających z Włoch, a nawet zza oceanu. Niedawno Leonardo wziął udział w sesji fotograficznej dla agencji „Charme de la mode”, w której prezentował kurtki znanego stylisty rosyjskiego, Alexa Caprice (więcej info: www.charmedelamode.pl http://www.alexcaprice.com/)

,,W międzyczasie z wielką przyjemnością współpracowałem z Gazzetta Italia, magazynem, który jednoczy Włochów i Polaków, przy realizacji okładki na wspaniałym skuterze Vespa sidecar!’’.

Leonardo Lacaria ma swój fanpage, na którym możecie go śledzić:

https://www.facebook.com/pages/Leonardo-Lacaria/197727453771952?ref=hl

Tags