Home » Attualità » W Polsce, to znaczy gdzie?

W Polsce, to znaczy gdzie?

 

W ramach projektu In Polonia, cioè dove? (W Polsce, to znaczy gdzie?) stworzonego przez Anię Jagiello, kuratorkę Instytutu Polskiego w Rzymie i przez Marcello Smarrelliego, dyrektora artystycznego Fondazione Pastificio Cerere odbędzie się trzecia wystawa zamykająca cykl poświęcony współczesnej scenie artystycznej w Polsce – Μύθοι. Myths. Students/Artists/Teachers. A process of exchange.

Wystawa skoncentruje się na roli artysty w procesie edukacji. Kuratorka, Maria Rosa Sossai, od zawsze zainteresowana dynamiką kształcenia się, która angażuje sztukę i artystów, zaprosiła do współpracy Mirosława Bałkę, polskiego artystę, jednego z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy. Artysta i jego uczniowie pracowali wspólnie, zarówno w Warszawie, jak i w Rzymie, ze studentami rzymskiej Akademii Sztuk Pięknych. Efekty pracy będzie można oglądać w Fondazione Pastificio Cerere od 5 grudnia 2014 do 17 stycznia 2015.

W sobotę 6 grudnia o godzinie 11 w Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie pod okiem Donatelli Landi odbędzie się debata na temat roli artysty-wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych i dialogu pomiędzy artystą a odbiorcą. W debacie wezmą udział Mirosław Bałka, Cecilia Casorati (ASP w Rzymie), Katharina Hinsberg (HBKsaar), Cesare Pietroiusti (Uniwersytet IUAV w Wenecji) oraz Maria Rosa Sossai.

 

Tags