Alitalia, najlepsza kuchnia pokładowa

0
1239

tłum.: J. Aberbach

Biura oddziału Alitalia w Polsce zawsze znajdowały się w uprzywilejowanych lokalizacjach: początkowo na ulicy Widok, a od pewnego czasu w prestiżowym budynku na ulicy Nowy Świat 64. Być może dlatego, że firma zawsze pragnęła, aby jej biura odzwierciedlały styl i prestiż włoskiego piękna oraz linii lotniczych najwyższej klasy.

Z Marco Rottino, nowym dyrektorem Alitalia w Polsce, rozmawiam w kawiarni znajdującej się w pobliżu jego biura, a dobra kawa z rogalikiem gwarantują nam wyśmienite humory.

Czemu nie zjemy czegoś ze specjalności “Najlepszej kuchni pokładowej” zamiast rogalika?

Ha ha, ponieważ musiałbyś co najmniej zarezerwować w Alitalia średniej długości lot. Jeśli natomiast życzysz sobie zjeść obiad z trzech dań, musiałby to być na przykład rejs transatlantycki. 😉

Nie, pozostańmy zatem przy lekkim obiedzie. Jakie by to były loty średniej długości?

Chociażby zwykły lot relacji Warszawa – Rzym w biznes klasie wystarczy, aby spróbować naszych wspaniałych ravioli albo lasagni, a taką samą obsługę otrzymasz również w przypadku ewentualnej kontynuacji lotu w kierunku Afryki Północnej: Kair, Tunis, Algier, Casablanca itd.

Rozumiem, zaczynam być naprawdę głodny… a przy lotach długodystansowych?

W tym wypadku oferujemy doskonałe połączenia z Rzymu do Ameryki Środkowej i Południowej: Rio de Janeiro, San Paolo, Buenos Aires, a od maja również Santiago de Chile. W biznes klasie jest to prawdziwa podniebna pięciogwiazdkowa restauracja, oferująca ravioli al radicchio w sosie taleggio z orzeszkami pinii, typowe dla regionu Wenecji Euganejskiej albo roladę z piersi kurczaka nadziewaną puszystym serem Montasio DOP, serwowaną z faszerowanymi pomidorami oraz pieczonymi ziemniakami z rozmarynem. Jeśli zaś chodzi o desery, proponujemy mus z sera ricotta o pomarańczowym aromacie, z pistacjowym bisquitem, według typowej sycylijskiej receptury.

Brzmi wspaniale. A zatem nie wydaje mi się niczym nadzwyczajnym, że czytelnicy Global Travellers nagrodzili Was ponownie tytułem “Najlepsza kuchnia lotnicza”.

O tak! I to przez trzy kolejne lata! Należy również podkreślić, że wszystkie nasze dania są serwowane z winami najlepszego gatunku prestiżowej marki Barone Ricasoli, najstarszej winnicy na świecie, i wyselekcjonowane przez oficjalnego sommeliera Alitalia, we współpracy z Włoską Fundacją Sommelierów. 

Wspaniale! A ile może kosztować taki lot?

W klasie ekonomicznej przykładowy lot powrotny Warszawa/Rzym/Warszawa kosztuje od 506 PLN, podczas gdy lot do San Paolo, także w klasie ekonomicznej, kupimy już w cenie od  3380 PLN tylko do końca czerwca.

Odświeżyliście waszą markę, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny samolotów. Jakie jeszcze ulepszenia planujecie w przyszłości?

Nadaliśmy firmie nowy wizerunek, aby podkreślić ogromne zmiany, których dokonaliśmy. Wi-fi na pokładzie jest już dostępne w niektórych samolotach i proces ten jest obecnie w fazie końcowej. Rozpoczął się już także proces realizacji rozwoju sieci naszych połączeń. Powrócimy do wielu lotów długodystansowych, średnio z dwoma/trzema nowymi połączeniami każdego roku osiągniemy 26 kierunków na terenie kraju, 77 kierunków międzynarodowych oraz kolejne 1000 we współpracy z naszymi partnerami biznesowymi. Nasze business lounge w poszczególnych portach lotniczych są obecnie w fazie odświeżania, a nasz personel pokładowy zostanie wyposażony w nowe uniformy, nawiązujące jeszcze bardziej do elegancji cechującej włoską modę na świecie.