GAZZETTA ITALIA 95 (październik-listopad)

0
52

Okładka nowej Gazzetta Italia to celebracja młodości, która jest tematem Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie, oraz miłości! Tak, bo mieć pasję do Włoch i ich języka to jak przeżyć wielką miłość.

W tym numerze znajdziecie Państwo wiele artykułów poświęconych językowi włoskiemu, w tym wywiad ze znaną italianistką Jadwigą Miszalską, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest też sporo kina z pięknym artykułem o Mastroiannim i jego miłościach oraz wywiad z Damianem Kocurem, polskim reżyserem nagrodzonym na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Z muzyki natomiast rozmawiamy z wielkim sardyńskim wirtuozem Enzo Favatą i polskim duetem, który zagrał Piazzollę dla papieża.

Gazzetta Italia 95 zaproponuje następnie sztukę, sztukę nowoczesną Katarzyny Jędrysik-Castellini i sztukę starożytną wielkiego wedutysty Bernardo Bellotto na wystawie w Zamku Królewskim, motoryzację, kuchnię, podróże, komiksy, literaturę, wino, a nawet zdrowie z porywającą rubryką Nutriceutica na temat olejków eterycznych. Krótko mówiąc, tysiąc powodów, by pobiec do Empiku i odebrać swój egzemplarz Gazzetty, a jeśli jest już wyprzedany, zadzwońcie do nas pod numer 505.269.400. Miłej lektury!