GAZZETTA ITALIA 97 (luty – marzec 2023)

0
113

Niech żyje Commedia dell’Arte! To hasło otwiera lutowo-marcowy numer Gazzetty, w którym znajduje się piękny artykuł o tej starożytnej i szczególnej formie teatru, która stworzyła w zbiorowej wyobraźni mityczne postacie, takie jak Arlekin.

W tym ciekawym numerze znalazły się wywiady z Fabio Troisi, dyrektorem IIC w Warszawie, który zapowiada program na rok 2023, oraz z Magdą Wraną, doktorem italianistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, która opowiada o swojej nieodpartej miłości do południowych Włoch.

W tym numerze ukazuje się nowa rubryka „Wczoraj, dziś, jutro”, która stanie się niezastąpionym brewiarzem dla tych, którzy oprócz nauki języka włoskiego i badania stylu życia w Bel Paese, chcą również dowiedzieć się o sprawach bieżących. Artykuły podróżnicze to m.in. Sekrety Mantui i Il Castel Nuovo w Neapolu, a muzycznie – najnowsze sukcesy młodych włoskich śpiewaków i wnikliwy artykuł maestro Caldiego o Cavallerii Rusticanie, operze, którą będzie dyrygował w marcu w Białymstoku.

Dalej są wszystkie nasze rubryki: kulinarna; zdrowotna (z ciekawym artykułem o afrodyzjakach w perfumach); komiksowa; etymologiczna (odkrywająca znaczenie nazw Włochy, Polska, Europa) i kulturalna z recenzją wspaniałej książki „Zima lwów” Stefanii Auci (przetłumaczonej na język polski), której egzemplarz możecie wygrać śledząc nasze kolejne konkursy!

Na co więc czekasz? Biegnij i kup Gazzettę w Empiku lub zamów ją online (wersja papierowa lub cyfrowa) na stronie gazzettaitalia.pl