Laura Gigante – rosnąca gwiazda włoskiego kina

0
1352

ten artykuł jest dostępny w wersji polski włoski

Piękna i młoda włoska aktorka z wdziękiem nastolatki. Znana głόwnie z horrorόw takich jak ‘Duchy’, ‘Krzyk’ i ‘Ubaldo Terzani Horror Show’, ale rόwnież dzięki filmowi Stefana Salvatiego z 2008 roku zatytułowanego ‘Albakiara’, będącego kontrowersyjną opowieścią o życiu bez reguł wspόłczesnej młodzieży, tzw. Generacji K. Mając za sobą liczne małe rόlki w rόżnych włoskich serialach kryminalnych (‘13 Apostoł’, ‘Inspektor Coliandro’), obecnie Laura Gigante jest twarzą ostatniego Kalendarza Lavazza, a już za niedługo będziemy mogli ją oglądać, niestety tylko we Włoszech, w teatrze, w spektaklu ’Otrzesz się o moje przeznaczenie jak motyl’ w reż. Raffaele Curi (Fundacja Alda Fendi) oraz w filmie ’Ziemia i wiatr’, debiut reżyserski Sebastiana Maulucciego.

Kto to jest ‘Albakiara’? To ta sama dziewczyna z piosenki Vasca Rossiego?

Albakiara z filmu jest całkowitym przeciwieństwem Albychiary z piosenki Vasca Rossiego.

Utożsamiasz się ze swoją bohaterką? Zmieniła cię w jakiś sposόb?

Kiedy byłam młodsza, czyli kiedy kreciłam ten film, tak, byłysmy podobne pod pewnymi względami. Dziś powiedziałabym, iż identyfikuję się bardziej z dziewczyną z piosenki.

Co sądzisz o narkotykach? Według ciebie ich posiadanie powinno być zalegalizowane? Jestem za legalizacją lekkich narkotykόw. Według mnie niesłusznie nazywa sie je narkotykami. Leki uzależniają o wiele bardziej niż marihuana, a są sprzedawane w celach leczniczych.

Myślisz, że ten film mόgłby być pewnego rodzaju ostrzeżeniem dla młodych, mόgłby ocalić czyjeś życie?

Nie sądze, by film Albakiara mόgł pomόc komukolwiek, chociaż z założenia film miał właśnie ten cel.

W tej produkcji pracowałaś z synem mitycznego, wyżej wspomnianego, piosenkarzaVasco, Davidem Rossim. Jak wspominasz waszą wspόłpracę?

David jest bardzo wrażliwym mężczyzną… Dobrze się z nim dogadywałam, zresztą tak jak i z innymi aktorami.

Kiedy zrozumiałaś, że chciałabyś zostać profesjonalną aktorką?

Zrozumiałam to niecały rok temu!

Jak opisałabyś twόj udział w serialu kryminalnym ‘’Inspektor Coliandro 3”?

Praca z Manetti Bros była nie tylko przyjemna, ale i przyczyniła się do mojego artystycznego rozwoju, chociaż, muszę przyznać, moja rola [podejrzana Kikky] była bardzo frywolna i prosta do zagrania.

Wyobrażałaś sobie kiedyś, że będziesz pozować nago dla Maxima, jednego z najsławniejszych miesiecznikόw dla mężczyzn w Europie?

Całkowicie o nim zapomnialam! Tak, zrobiłabym to ponownie. Nagość nie jest zawsze wulgarna, wszystko zależy od pozującego przed obiektywem.

Z tematyki społecznej z roku 2008 przerzucasz się na filmy horror w roku 2011, twoje kolejne wielkie osiągniecia na wielkim ekranie. Opowiedz nam coś o Ubaldo Terzani Horror Show (reżyseria Gabriele Albanesi). Jak odnalazłaś się w tym gatunku?

Kręcenie horrorόw jest fantastyczną sprawą. Można sie z nich nauczyć wielu rzeczy. Dzięki mistrzowi Sergiowi Stivalettiemu teraz wiem, czym są prawdziwe efekty specjalne i jak je się robi. Rozbawiona śledziłam kazdą fazę pracy Sergia, od przygotowywania siniakόw do tworzenia sztucznej krwi! I mimo, iż teraz wiem, jak to wygląda za kulisami, osobiście nadal boję się horrorόw, nigdy ich nie oglądam.

Gdzie możemy zobaczyć cię w 2012 roku?

Własnie skończyłam kręcic film Ziemia i wiatr w reż. Sebastiana Maulucciego (jego debiut), natomiast w kwietniu wystąpie w teatrze w nowym przedstawieniu Raffaela Curi z inicjatywy Fundacji Alda Fendi. Poza tym na horyzoncie jest jeszcze jeden spektakl teatralny…ale jeszcze nie wiem, kiedy wyjdzie!

ten artykuł jest dostępny w wersji polski włoski