MArteLive Europe 2021

0
39

ten artykuł jest dostępny w wersji polski włoski

MArteLive to festiwal artystyczny organizowany przy wsparciu programu Kreatywna Europa Unii Europejskiej. Jest to konkurs otwarty na młodych artystów z 16 różnych dziedzin sztuki, od tych bardziej tradycyjnych, jak literatura, rzeźbiarstwo czy malarstwo do bardziej współczesnych, jak street-art czy video art (i nie tylko). Młodzi artyści będą mieli szansę pokazać swój talent całemu światu, będą współpracować z artystami z całej Europy, a na najlepszych czekają nagrody!

Najlepsi uczestnicy wezmą udział w tygodniowym pobycie we Włoszech, na Litwie, w Polsce oraz w Bośni i Hercegowinie, gdzie wspólnie stworzą wielodziedzinowe wystąpienia, które następnie zaprezentują na MArteLive Biennale Festival w Rzymie, przed 50-tysięczną publiką w grudniu tego roku!

Konkurs MArteLive przeznaczony jest dla artystów od 18 do 35 roku życia, mieszkańców i obywateli Unii Europejskiej. Do 29 marca uczestnicy mogą się zgłaszać przez stronę internetową: https://www.martelive.eu

Wybrana 10 najlepszych artystów z każdej z 16 dyscyplin przejdzie do 2 etapu konkursu, gdzie weźmie udział w przesłuchaniach online, transmitowanych na żywo dla publiczności. Półfinał konkursu odbędzie się w Wilnie (Litwa), w Tuzli (Bośnia i Hercegowina) i w Krakowie. Zwycięzcy tego etapu otrzymają nagrodę pieniężną i polecą do Rzymu na Europejski Finał, który odbędzie się podczas MArte Biennale w Rzymie.

Na stronie https://www.martelive.eu znajdziecie wszystkie szczegółowe informacje dotyczące kolejnych etapów konkursu i przesłuchań.

Nie czekajcie! Zachęcamy do udziału!

ten artykuł jest dostępny w wersji polski włoski