Nicola Pettenò nowym prezesem Confindustria Polonia

0
146

KOMUNIKAT PRASOWY CONFINDUSTRIA POLONIA


Wczorajszy dzień był bardzo ważny dla członków Confindustria Polonia. 19 września w siedzibie naszego członka strategicznego, Generali Poland zostało zwołane nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków. Wśród celów spotkania: wybór nowego Przewodniczącego i odnowienie oraz poszerzenie składu Zarządu Stowarzyszenia.

Dziękujemy Rogerowi Hodgkissowi, CEO Generali Poland i Justynie Szafraniec, dyrektorce marketingu za gościnność i otwartość na współpracę z nami.

Niniejszym ogłaszamy wybór nowego Przewodniczącego, którym został Nicola Pettenò, a także skład nowego Zarządu: Domenico Dibisceglie (WkB) Marco Gambini (Zannini Poland), Massimiliano Raponi (Intratel), Giacomo Scimone(Elit SA), Serge Giannitrapani (Prima Components Europe) , Gianluca Marcattilli (Faraone Poland) e Silvio Corbucci(PLOH Sp. z o.o.). Gratulujemy!

Jestem dumny z tego, że mogłem przyczynić się do powstania organizacji, która zrzesza już ponad stu członków i ma przed sobą tak ambitne cele – mówił w swoim pożegnalnym przemówieniu ustępujący Przewodniczący, Alessandro Romei, dziękując wszystkim za wsparcie podczas swojej kadencji i życząc nowemu Zarządowi powodzenia w dalszym rozwijaniu Confindustrii. Jesteśmy pewni, że nowy Przewodniczący, obecny prezes Cebi Poland, mający ponaddwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu, wprowadzi w życie swoje pomysły na rozwój naszej organizacji.  W swoim inauguracyjnym wystąpieniu zapewnił, że zrobi wszystko, by zrealizować swój program zaprezentowany wczoraj podczas Zebrania. Cele nowego Zarządu przewidują między innymi wzrost liczby członków Confindustrii, wzmocnienie relacji między Confindustrią i Sistema Italia, otwarcie nowej siedziby i nawiązanie współpracy między polskimi a włoskimi uniwersytetami.

Podczas wczorajszego spotkania nie mogło zabraknąć prezentacji Guida Paese 2023, trzeciej już edycji przewodnika po polskim rynku. Stworzone przez nas kompendium dla przedsiębiorców wkrótce zostanie zaprezentowane podczas tradycyjnego już Roadshow w pięciu różnych lokalizacjach. W ramach promocyjnych działań przedstawiliśmy już nasz przewodnik Laurze Ranalli z Włoskiej Ambasady w Polsce oraz Paolo Lemmie, dyrektorowi Italian Trade Agency, a także społeczności zgromadzonej na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

Walne Zgromadzenie Członków Confindustrii zostało zwieńczone uroczystym podpisaniem deklaracji członkowskiej przez Finest SPA, stowarzyszenie zajmujące się międzynarodowymi finansami i przedsiębiorstwami w północno-wschodniej Europie. Dziękujemy prezesowi stowarzyszenia, Alessandrowi Minonowi za obecność i przyczynienie się do wzmocnienia relacji polsko-włoskich. 

Dziękujemy także wszystkim członkom strategicznym za nieustanne wsparcie : @rina , @senatrans, @Generlai i @ploh, oraz zespołowi Confindustrii, dzięki któremu wczorajsze wydarzenie okazało się takim sukcesem:  @virginia Novara, @Fausto Ferraro, @Emilia Maj, @Dariusz Wlodkowski, @Marco Fontana, @Agnese Mussari.