Sezon teatralny 2012-2013

0
936

ten artykuł jest dostępny w wersji włoski polski

Drodzy przyjaciele i czytelnicy,

również ten nowy sezon, jak i wcześniejsze, będzie pełen propozycji. Właśnie wraz z aktorami z grupy teatralnej „Esperiente” zaczęliśmy próby do nowych przedstawień różnych autorów, między innymi Georgesa Courteline, Georgesa Feydeau, Achillesa Campanile.

Ponownie zaproponuję w całkiem nowej odsłonie komedię „Cece” Luigiego Pirandello, która odniosła już ogromny sukces wśród publiczności oraz pracy w Warszawie i Rzymie.

Ponadto planuję stworzyć polską wersje spektaklu „L’Uomo Caravaggio” w Liceum Batorego w Warszawie, gdzie wraz z grupą uczniów prowadzę warsztaty teatralne na rok akademicki 2012-2013. Jest to przedstawienie, które miało swoją premierę w Rzymie w 1992 roku, a następnie było wystawiane w całej Europie oraz w ubiegłym roku w Warszawie przez grupę teatralną „Esperiente”.

Wszystkie uczelnie i szkoły w Warszawie zainteresowane naszymi przedstawieniami, szczególnie te, które rozważają nauczanie języka włoskiego, mogą kontaktować się z nami w celu uzyskania informacji oraz rezerwacji, pod numerem 696896553 lub pisać na adres e-mail: teatro@italianiinpolonia.org.

Natomiast Wy, którzy jesteście już naszymi lojalnymi czytelnikami i widzami, śpieszcie się jak zawsze, aby uczestniczyć we wszystkich naszych przedstawieniach. Czekamy na was!

Każdy kto chciałby uczestniczyć w działalności naszej grupy teatralnej lub otrzymywać na pocztę elektroniczną program i aktualne informacje, może napisać na adres: teatro@italianiinpolonia.org.

W tym sezonie przeniesiemy nasze spektakle w różne miejsca stolicy, również te niekonwencjonalne, i jeśli będziemy występować w restauracjach, to przyjmiemy zasadę „kolacja w cenie biletu”.

Adriana Calovini i Elena Castaldi podczas prób do „Dolori grossi” Georgesa Courteline.

ten artykuł jest dostępny w wersji włoski polski