Spotkanie w Mediolanie „Invest in Poland”

0
922
Businessman pressing a Business concept button.

Invest in Poland: Włoska firma w Polsce a możliwości, jakie dają specjalne strefy ekonomiczne

W środę 29 listopada br. odbędzie się w Mediolanie seminarium pt.  L’impresa italiana in Polonia e le zone economiche speciali – opportunità da cogliere e gestire (Włoska firma w Polsce a możliwości , jakie dają specjalne strefy ekonomiczne) organizowane przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie wraz z kancelariami prawnymi De Berti Jacchia Franchini Forlani z Mediolanu i Domański Zakrzewski Palinka z Warszawy. Patronat nad wydarzeniem objęły Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce oraz Promos – biuro Mediolańskiej Izby Handlowej do spraw internacjonalizacji przedsiębiorstw.

Podczas spotkania, którego początek zaplanowano na godzinę 16:15, odbędą się następujące prelekcje: dr Adrianna Siennicka, Konsul Generalny RP w Mediolanie oraz Bartosz Skwarczyński,  Wicekonsul przedstawią aktualną ogólną sytuację gospodarczą naszego kraju. W dalszej kolejności dr Raffaello Benetti z agencji Promos omówi niezbędne narzędzia internacjonalizacji przedsiębiorstw. Przewidziano ponadto panele, podczas których adwokaci z kancelarii z Mediolanu i Warszawy przybliżą zagranicznym słuchaczom kwestie o charakterze prawniczo-podatkowym. Szczególny nacisk natomiast, zostanie położony na możliwości, jakie oferują również włoskim przedsiębiorcom specjalne strefy ekonomiczne w Polsce. Na zakończenie spotkania przewidziano czas na dyskusję i ewentualne pytania.

Miejsce: Sala Liberty, Kancelaria prawna De Berti Jacchia Franchini Forlani, Mediolan, Via San Paolo 7

Wstęp wolny po uprzedniej rezerwacji pod adresami e-mail: eventi@dejalex.com lub mediolan.kg.sekretariat@msz.gov.pl . Liczba miejsc ograniczona.