Toto Cotugno i Ricchi e Poveri w Warszawie

0
1682

ten artykuł jest dostępny w wersji włoski polski

26 maja Toto Cotugno oraz Ricchi e Poveri wystąpili w Warszawie na koncercie „I Love Italia”. Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji koncertu, który odbył się w Łodzi gwiazdy włoskiej muzyki ponownie pojawiły się w Warszawie, aby wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – ponad dwugodzinnym koncercie na żywo. Publiczność miała możliwość wysłuchania największych przebojów Toto Cotugno i Ricchi e Poveri, tak niezapomnianych kawałków jak „L’italiano”, „Solo noi”, „Mamma Maria” i „Acapulco”, które poruszają ukryte struny w duszy, wywołują wielkie emocje i przywołują wspomnienia.

Toto Cutugno to jeden z najsłynniejszych na świecie włoskich wykonawców piosenki autorskiej. W trakcie swojej długiej kariery wygrał Festiwal w Sanremo i Eurowizję. Napisał piosenki, które odniosły ogromny sukces, dla gwiazd takich jak Adriano Celentano i Joe Dessin. Ponadto zaśpiewał w duecie z Rayem Charlesem. Jego piosenki są bardzo znane i śpiewane na całym świecie.

Ricchi e Poveri znajdują się pośród tych włoskich artystów, którzy sprzedali największą liczbę płyt na świecie – ponad 20 milionów egzemplarzy. Wygrali Festiwal w Sanremo śpiewając piosenkę „Se m’innamoro”. W 2008 r. obchodzili czterdziestolecie swojej kariery artystycznej.

Koncert „I Love Italia” odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar. Obiekt jest w stanie pomieścić do 8 000 widzów. Na scenie Torwaru wystąpiły w przeszłości gwiazdy o międzynarodowej sławie, takie jak Depeche Mode, Pearl Jam, Rihanna, REM, Oasis, 50 Cent, Lenny Kravitz i Alicia Keys.

ten artykuł jest dostępny w wersji włoski polski