Włochy gościem honorowym na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie 2024

0
122

W Ambasadzie Włoch w Warszawie zostało dzisiaj (16.01.2024 r.) podpisane porozumienie o udziale Włoch, po raz pierwszy w roli Gościa Honorowego, w Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki od 23 do 26 maja 2024. Porozumienie zostało podpisane przez reprezentującego stronę włoską J.E. Luca Franchetti Pardo, Ambasadora Włoch w Polsce, oraz przez przedstawicieli strony polskiej Waldemara Michalskiego i Jacka Oryla, odpowiednio Prezesa i Zastępcę Prezesa Zarządu Fundacji Historia i Kultura, będącej organizatorem Targów.

Targi Książki są jednym z głównych punktów na mapie wydarzeń kulturalnych polskiej stolicy, gromadzi licznych wydawców z Polski oraz Krajów na całym świecie.

Włochy będą w centrum tegorocznej edycji poprzez bogaty program wydarzeń takich jak prezentacje książek, spotkania z autorami oraz przedstawicielami branży wydawniczej: będzie to znakomita okazja do zaprezentowania i promocji włoskiego środowiska wydawców w Polsce. Jak podkreśla Ambasador Luca Franchetti Pardo „Targi Książki w Warszawie, na których w tym roku Włochy wystąpią jako gość honorowy, stanowią niezwykłą szansę dla włoskich wydawców do zaprezentowania się na rynku 40 milionów mieszkańców, którzy, o czym miałem okazję się wielokrotnie przekonać, żywią głębokie i autentyczne zainteresowanie włoską kulturą na różnych polach, wręcz pragnienie kontaktu z nią”.

Udział Włoch jest możliwy dzięki współpracy i wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwa Kultury (Centrum Książki i Czytelnictwa – CEPELL), Agencji ds. Promocji Handlu Zagranicznego ICE-ITA oraz Włoskiego Stowarzyszenia Wydawców, przy koordynacji, w Polsce, przez Ambasadę Włoch, Włoski Instytut Kultury w Warszawie i Biuro ICE-ITA w Warszawie.