Jesolo, morze atrakcji

0
1672

ten artykuł jest dostępny w wersji polski włoski

Jesolo to niezwykłe miasto, które zachwyca poziomem świadczonych usług, warunków drogowych oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa, oferujące szeroką gamę usług hotelarskich i sposobów spędzania wolnego czasu. Między cienistą Pinetą i bardziej nowoczesnymi kompleksami Adriatyku rozciąga się piętnaście kilometrów złotych piasków na dobrze wyposażonych plażach schodzących wolno do morza. Jesolo już od 13 lat może się poszczycić międzynarodowym wyróżnieniem Bandiera Blu (Niebieska Flaga) przyznawanym za jakość usług i czystość morza. Do tego dołącza się także nagroda przyznawana przez włoskich pediatrów, Bandiera Verde (Zielona Flaga), uznająca to miejsce jako szczególnie odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Od 8 wieczorem do 6 rano, najdłuższa wyspa dla pieszych w Europie staje się salonem bez granic, tetniącym życiem, dobrą energią i zabawą. Wyspa, która może zostać pokonana jednym tchem dzięki „Gondolino”, małemu pociągowi, który umożliwia szybkie przemieszczanie się wzdłuż całej strefy dla pieszych.

[cml_media_alt id='115160']12[/cml_media_alt]Ponad trzysta wydarzeń organizowanych rocznie w Jesolo, m.in. Miss Italia, il Lungomare delle Stelle, Jesolo Air Extreme, wystawa rzeźb z piasku, koncerty i wydarzenia sportowe, sprawiają, że wyspa staje się prawdziwym celem turystycznym, równie popularnym latem i zimą.

Możemy tu znaleźć ponad czterysta komleksów hotelaskich (wśród nich dwa pięciogwiazdkowe hotele), kempingi, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe i wszystkie rodzaje wysokiej jakości zakwaterowań turystycznych, zdolnych zaspokoić potrzeby każdego.   

Jesolo to także synonim przyjemności dla zmysłów. Tradycja i lokalne produkty łączą się tu w jedno, czyniąc z gastronomii jedną z najważniejszych doskonałości miasta. Rybołówstwo z jednej i wiejskie życie z drugiej strony, stanowią istotę smaku i zdrowego odżywiania, które jest chlubą regionu Veneto. W tak międzynarodowym mieście jak Jesolo, nie zabraknie także smaków z innych części świata.

Jesolo to także 150 km ścieżek rowerowych, parków tematycznych, Golf Club, instalacji sportowych i wielkich wydarzeń.

[cml_media_alt id='115161']dufvnm55dzyta5ft443w45j2cb7ea8448057411394f741c53fcf1652_jolly-roger.jpg[/cml_media_alt]Do miasta można łatwo dotrzeć dzięki bezpośrednim połączeniom z lotnisk Wenecji i Treviso.

Jesolo – zabawa gwarantowana!

Jedyne w swoim rodzaju parki rozrywki są jedną z głównych aktrakcji Jesolo. A kiedy słońce znika za horyzontem w Jesolo pojawiają się tłumy ludzi wychodzących z ukrycia.

JESOLO NOCĄ

Zaczyna się od aperitivo, aby potem móc zanurzyć się w atmosferze wydarzeń takich jak nocne imprezy na plaży w Faro. To w czasie nocnych imprez w Jesolo rodzą się trendy śledzone potem w całych Włoszech i za granicą. Dziesiątki lokali rywalizują ze sobą, każdego wieczoru proponując nowe wrażenia, dźwięki, kolory i widowiska. Muzyka i rytmy z całego świata współgrają w Jesolo, wielkie niespodzianki czekają także tego lata.

Modne Jesolo, oaza dla miłośników zakupów

Miejsce jedyne w swoim rodzaju, także dla amatorów spacerów po [cml_media_alt id='115158']notturna_cuba_libre[/cml_media_alt]ciągnącej się 13 km ulicy pełnej sklepów,
restauracji, lokali, placów i najróżniejszych atrakcji. Podczas drogi będziecie oczarowani otaczającym was pięknem „włoskiej fashion”. Concept store zapraszają was na nowe sensoryczne doświadczenia, do dotykania przedmiotów pośród gry świateł i zapachów. Kreacje najbardziej znanych projektantów mody przyciągają wzrok do uwodzących witryn. Modne przestrzenie przeznaczone dla młodych, sportowców, singli i innych a także pełne i żywotne miejsca nowych doświadczeń witają was kształtami i liniami nieporównywalnej kreatywności.

To na tej ulicy, pięknej jak film, przez cały rok opowiada się, smakuje i kupuje to, co najlepsze w światowej modzie i „made in Italy”.

www.jesolo.it

 

ten artykuł jest dostępny w wersji polski włoski