Kongres języka włoskiego w Krakowie

0
288

22 października w Krakowie odbędzie się Kongres języka włoskiego organizowany przez Akademia Anima. Pomysłodawczynią Kongresu jest Anna Kondraciuk, właścicielka Akademii, która od 5 lat szkoli nauczycieli języków obcych i towarzyszy im podczas ich rozwoju zawodowego.

Wydarzenie dedykowane jest nauczycielom ze wszystkich rodzajów szkół i uczelni, prywatnych i publicznych, a także tym, którzy prowadzą własne biznesy. Kongres ma na celu zaprezentowanie nauczycielom języka włoskiego nowatorskich metod dydaktycznych, zainspirowanie ich do pracy, pobudzenie ich kreatywności i przedstawienie konkretnych pomysłów na lekcje języka włoskiego. Z pewnością będzie to również możliwość spotkania i wymiany wspólnych doświadczeń. Lista prelegentów nie jest jeszcze zamknięta, ale swoją obecność potwierdzili już: Ilario Cola z Uniwersytetu Łódzkiego, dyrektorka Zespołu Szkół Sportowych Ewelina Greszczuk-Sokół, twórczyni gier językowych Agnieszka Iwanicka, redaktor naczelny Gazzetta Italia Sebastiano Giorgi oraz
Aleksandra Krauze-Kołodziej z KUL-u.

Jednym ze sponsorów wydarzenia jest firma Endurance, która zapewni uczestnikom możliwość rozkoszowania się aromatem pysznej Lavazzy podczas przerw kawowych.

Patroni honorowi: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Zakład Italianistyki UJ

Patronat medialny: Gazzetta Italia

Zapisy na stronie Akademia Anima: https://akademiaanima.com/italiano/con