Przedstawiamy Irenę Gretter z Trydentu, czyli Street Fashion i fascynacja modą

0
1208

ten artykuł jest dostępny w wersji polski

W tym numerze mam przyjemność przedstawić Wam Irenę Gretter z Trydentu, która po licencjacie z Fashion Design na Politechnice w Mediolanie przerywa studia i zaczyna pracę w jednym z mediolańskich showroomów. Rozpoczyna sześciomiesięczny staż, zostaje zatrudniona i pracuje przez kolejne pół roku, a następnie postanawia przerwać swoją karierę i wrócić na studia podyplomowe z komunikacji w modzie.

 

Miłej lektury!

Pozdrawiam serdecznie,

Wasza korespondentka z Mediolanu,

Magdalena Makowska (magdalena.makowska@yahoo.it)

 

Magdalena Makowska: Cześć Irene, czym się zajmujesz na co dzień?

Irene Gretter: Aktualnie jestem na sześciomiesięcznym stażu w agencji komunikacji, który jest obowiązkowy, by skończyć studia i otrzymać dyplom z komunikacji w modzie.

Jestem odpowiedzialna za dział mody i lifestyle’u wraz z trzema koleżankami. Uczę się dużo, nawet jeśli czasem praca ta jest trochę stresująca.

 

MM: Jak opisałabyś swój styl?

IG: Otóż mój styl jest dość osobisty w tym sensie, że nie lubię śledzić panujących tendencji. Jeśli w tym roku są na przykład modne koronki, wolę ukazać ten trend zgodnie z moim stylem, unikając upodabniania się do innych. Zakładam koronkę, tak, ale w bardziej szczególny sposób. Lubię zdecydowane rzeczy i staram się je dostosowywać do mojego gustu. Podobają mi się ciemne kolory; zwykle chodzę ubrana na czarno, szaro albo wybieram neutralne barwy, rzadko ubieram się na kolorowo. Nie lubię rzeczy zbyt wyszukanych i zbyt jaskrawych, przez co mój styl dość minimalny. Nie jest to z pewnością styl, który się wyróżnia.

 

MM: Czym jest dla Ciebie moda?

IG: Moda jest dla mnie czymś bardzo osobistym. Nawet jeśli istnieją pewne trendy, które co roku są znacznie bardziej powszechne i ukazywane we wszystkich gazetach. Dla mnie moda jest czymś, co muszę czuć jako coś własnego. Każdy może mieć swój własny styl, każdy może śledzić modę zgodnie z własną wolą, czyli założyć coś rzucającego się w oczy, co może się podobać jedynie tej osobie, która to nosi, ale właśnie w ten sposób może się wyróżniać.

 

MM: Chciałabyś coś dodać?

IG: Chciałabym dodać, że moja pasja do mody narodziła się, kiedy byłam małą dziewczynką; zawsze lubiłam czytać gazety o modzie, oglądać programy z sesji fotograficznych i projektować ubrania, ponieważ początkowo chciałam zostać projektantką mody. Później zrozumiałam, że w rzeczywistości kreatywność w moim przypadku może być stosowana w inny sposób, a więc w komunikowaniu i poznaniu produktu nie tylko poprzez jego tworzenie. To jest właśnie to, co robię teraz.

ten artykuł jest dostępny w wersji polski