Home » Aktualności » Karnawał w Viareggio

Karnawał w Viareggio

Eric Matteucci

Drodzy włoscy przyjaciele z Polski, dzięki miesięcznikowi Gazzetta Italia i jej dyrektorowi Enrico Buscema, mam możliwość opowiedzieć wam o Viareggio, pięknej nadmorskiej miejscowości na wybrzeżu toskańskim, znanej na całym świecie z dostojnego karnawału, który w tym roku obchodzi swoją 140 rocznicę. Nasza impreza stała się już tradycją dzięki mistrzom figur z masy papierowej z Viareggio, którzy na całym świecie uznawani są również za jednych z najlepszych w konstruowaniu wozów karnawałowych, które osiągają wysokość nawet 20-30 metrów. Satyra na różne aspekty społeczeństwa jest elementem, który łączy kulturę z tymi papierowymi gigantami, jak są definiowane harmonijnie poruszające się wozy karnawałowe. Sto, dwieście tysięcy osób podczas magicznych defilad wzdłuż wybrzeża z panoramą jedyną w swoim rodzaju… Morze po jednej stronie, a kilka kroków dalej spektakl kolorów i radości, która pomimo zimowego chłodu rozgrzewa każde serce. Mieszkańcy Viareggio mają Karnawał we krwi i w DNA, cały rok czeka się na to wydarzenie będące dumą całego miasta. Zachęcam was wszystkich przebywających w Polsce do zaplanowania, wcześniej czy później, podróży do naszego przytulnego miasta, Tyrreńskiej perły, będącej królową karnawałów we Włoszech i w Europie.

Kto chciałby zobaczyć transmisję z niedzieli 17 lutego oraz 3 marca, może to zrobić wchodząc na stronę internetową telewizji Versilia, która transmituje defiladę w Internecie. Na zakończenie chciałbym podziękować Pani, która zamieściła skomponowaną przeze mnie piosenkę „Viareggio è magica” („Viareggio jest magiczne”) na waszej stronie internetowej, co pozwoliło na przypadkowe spotkanie z Waszym dyrektorem, który skontaktował się ze mną za pośrednictwem Facebook’a.

“Viareggio è magica” dokonała prawdziwych czarów. Rozpowszechnianie karnawału w Viareggio za pomocą piosenki sprawia, że dumny jest nie tylko ten, kto ją napisał, ale także ci, którzy ją śpiewa, czyli Egisto Olivi, Silvia Barbieri, Dino Mancino (znany ze swojej trasy z Giorgio Panariello i licznych występów z Zucchero) oraz grający na gitarze i basie Simon Luca Ciffa. Z naszej strony serdeczne podziękowania dla Was wszystkich!

 

Uścisk łączący Viareggio i Warszawę!

Link do strony telewizji Versilia, gdzie można obejrzeć transmisję online:

http://www.reteversilianews.com/.

Tags