23. EDYCJA EXPOSANITÀ w Bolonii pod hasłem „Dbamy o tych, którzy leczą”

0
89

23. edycja EXPOSANITÀ, bolońskich targów branży zdrowotnej odbędzie się w dniach od 17 do 19 kwietnia w połączeniu z wystawą Cosmofarma (od 19 do 21 kwietnia). Poprzednia edycja zgromadziła ponad 500 wystawców, których odwiedziło 45.000 zwiedzających. Organizator zorganizował także ponad 200 konferencji i spotkań.

Motto tegorocznej edycji – „Dbamy o tych, którzy leczą” – odzwierciedla zaangażowanie we włoską opiekę zdrowotną, które charakteryzuje to wydarzenie od ponad 40 lat. To hasło oddaje także poczucie pilnej potrzeby ochrony tych, którzy pracują we włoskiej służbie zdrowia: jej profesjonalistów. W trakcie targów odbędzie się wiele spotkań poświęconych reformie służby zdrowia, wzmocnieniu sieci opieki, procesowi cyfryzacji i innowacjom technologicznym.

Na konferencji prasowej zapowiadającej targi Antonio Bruzzone, CEO BolognaFiere Group powiedział:

– Cosmofarma i Exposanità to bardzo ważne wydarzenia dla BolognaFiere Group, możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy krajowym liderem w wydarzeniach wystawienniczych poświęconych światu wszechstronnej opieki zdrowotnej. Branża urządzeń, produktów i technologii medycznych służących szpitalom, RSA i opiece domowej stale się rozwija, ponieważ po pandemii dobrze zrozumieliśmy, jak ważna i cenna jest nie tylko profilaktyka, ale także wsparcie dla osób słabych, starszych i niepełnosprawnych. Dlatego chcę podziękować ponad 75 stowarzyszeniom branżowym, które sprawiają, że odbywające się co dwa lata wydarzenie Exposanità jest krajowym i międzynarodowym punktem odniesienia.

Następnie głos zabrał Andrea Fortuna, Partner PwC Italy, Healthcare Pharmaceuticals & Life Sciences Leader, który przedstawił podsumowanie wyników badania Hopes and Fears Global Workforce przeprowadzonego przez PwC w celu przeanalizowania opinii prawie 54 000 osób pracujących w 46 krajach:

Spośród nich ponad 5 000 specjalistów w sektorze opieki zdrowotnej wydaje się odczuwać większą presję, ponieważ są poddawani większemu obciążeniu pracą, co jest zjawiskiem przypisywanym głównie brakowi zasobów. Zaskakujące jest to, że specjaliści w tym sektorze, zwłaszcza Włosi, są mniej przygotowani do radzenia sobie z innowacjami technologicznymi i ich wpływem na ich pracę. Pojawia się potrzeba nowych umiejętności technicznych, mimo że umiejętności miękkie są postrzegane jako bardziej istotne dla ich rozwoju zawodowego. Badanie pokazuje, że aby odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby sektora opieki zdrowotnej, konieczne jest inwestowanie w kapitał ludzki, a w szczególności w umiejętności technologiczne i cyfrowe.

Wśród ponad 520 wystawców znajdziemy między innymi. Comarch Italia, ze swoją technologią wspierającą telemedycynę. Jednym z kilku polskich przedstawicieli na odbywających się co dwa latach targach EXPOSANITÀ będzie firma ANTAR, znany na rynku polskim producent i dystrybutor sprzętu medycznego. W ofercie firmy znajdują się stabilizatory, ortezy, pasy lędźwiowe, poduszki ortopedyczne, chodziki, balkoniki, wózki inwalidzkie.

Na bolońskie targi jedziemy z przekonaniem, że nasze produkty są bardzo konkurencyjne zarówno, jeśli chodzi o jakość jak i ceny. Targi te pozwolą nam spotkać się z dotychczasowymi partnerami, ale oczywiście liczymy na podbicie kolejnych rynków zagranicznych – powiedziała nam na dwa tygodnie przed targami Iga Czyżakowska, export manager w firmie ANTAR.

W ofercie firmy, która w bolońskich targach uczestniczy po raz pierwszy, są też produkty z linii BIAŁO-CZERWONEJ. Jest to seria nowoczesnych wyrobów polskiej produkcji.

– Naszą przewagą nad konkurentami jest z pewnością jakość naszych wyrobów, ich nowoczesny design, szerokość asortymentu, ale również doświadczenie w pracy tak na rynku krajowym, jak i rynkach zagranicznych. Bardzo ważnym atutem jest wieloletnia praca w środowisku międzynarodowym. Oprócz szerokiej gamy produktów sprzedawanych pod marką ANTAR, firma nasza jest również jest wyłącznym importerem wyrobów uznanych na świecie producentów, jak np. amerykańskiej firmy OPPO Medical Corp.(stabilizatory medyczne) oraz Karma (wózki inwalidzkie) – dodał właściciel firmy Andrzej Tarnkowski

Firma ANTAR zaprasza zainteresowanych do kontaktu w Bolonii w dniach od 17 do 19 kwietnia na stoisku C45 w pawilonie 21.