Leczenie terapią Regenflex

0
2301

ten artykuł jest dostępny w wersji włoski polski

Choroba zwyrodnieniowa stawów u sportowców – profilaktyka i leczenie terapią 2fazową Regenflex. Terapia 2fazowa dostępna już w Polsce.

Choroba zwyrodnieniowa stawów (ChZS) – co to jest i dlaczego boli?

ChZS ma podłoże zapalne na skutek uszkodzenia – mikrourazów mechanicznych lub braku odpowiedniej ilości płynu maziowego, co skutkuje chrupaniem i strzelaniem w kolanie. Stan zapalny objawia się zaczerwienieniem, ociepleniem i obrzękiem lub bólem podczas ruchu stawu kolanowego dlatego lepiej nie ignorować tego rodzaju stanu, lecz niezzwłocznie udać się do lekarza.

REGENFLEX – Ch. Z. S. 2:0

Regenflex wygrywa z Ch. Z.S., bo 2-fazowy kwas hialuronowy w iniekcji cechuje wysoka skuteczność: zwiększa gęstość i poprawia skład płynu maziowego (natychmiastowa poprawa), regeneruje tkankę chrząstki przywracając równowagę metaboliczną i reologiczną stawu.

W przeszłości Ch.Z.S. wiązano z naturalnym starzeniem się organizmu. Tymczasem Choroba Zwyrodnieniowa występuje u ludzi młodych!Czynniki sprzyjające Ch.Z.S. : powtarzane przeciążenia, osłabienie mięśni, niedobory odżywiania, czynniki genetyczne, nadwaga i otyłość, wiek. REGENFLEX to więcej niż smar dla stawu! Kwas hialuronowy jest jednym z podstawowych składników ludzkiego ciała. Znajduje się we wszystkich tkankach. Istotną rolę pełni wewnątrz chrząstki, a w szczególności w płynie maziowym. Zapewnia właściwości smarownicze, amortyzujące i przeciwzapalne. Badania wykazują, że ch.z.s. ma podłoże zapalne. Charakterystyczne cechy procesu zapalnego, czyli zaczerwienienie, ocieplenie i obrzęk występuje jedynie w okresach zaostrzeń choroby. Natomiast cecha zapalenia określana jako upośledzenie funkcji jest stałą cechą choroby zwyrodnieniowej. REGENFLEX to jedyna w Polsce terapia 2 fazowym kwasem hialuronowym. Metoda 2-fazowa jest skuteczniejsza, ponieważ jest on podawany w dwóch różnych stężeniach: wysokim i niskim o odpowiednim ciężarze cząsteczkowym. W terapii 1-fazowej wstrzykiwany jest preparat o wysokim stężeniu, który szybko ulega rozpadowi w komorze stawu.

 

Porównaj i wybierz Regenflex – nieporównanie skuteczniejszy:

Terapia 1 fazowa

Terapia 2-fazowa

Kwas hialuronowy zbyt krótko utrzymuje się wewnątrz stawu

Kwas hialuronowy dłużej utrzymuje się wewnątrz stawu – dłuższe działanie lecznicze

Ma krótkie i słabsze działania przeciwbólowe

Ma podwójne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne w dłuższym okresie

Wymaga częstych zastrzyków – wysokie stężenie kwasu hialuronowego ulega szybkiej degradacji

Kombinacja wysokiego i niskiego stężenia przedłuża działanie lecznicze

Zwykle pochodzenia odzwierzęcego (m.in. izolowany z koguciego grzebienia) i produkcji poza UE (Azja)

Wysoki profil bezpieczeństwa – pozyskiwany przez fermentację bakteryjną, wykluczenie mutacji, produkowany w UE

Nie odbudowuje chrząstki

Odbudowuje chrząstkę

Badania przeprowadzone na Wydziale Nauk Motorycznych Uniwersytetu w Urbino potwierdzają: leczenie 2-fazowe, w którym podaje się iniekcje kwasu hialuronowego w różnych stężeniach jest jedyną terapią gwarantującą działanie lecznicze pod względem wiskosuplementacji jak i odbudowy chrząstki.

Football to nie nordic walking

Jeśli ważysz 80 kg, to podczas zwykłej aktywności na Twój staw kolanowy działa siła 400 kg. W trakcie wysiłku sportowego te przeciążenia są o wiele większe. Start do piłki, gwałtowne zwroty, to nie jest zabawa biegowa tylko prawdziwie ekstremalny wysiłek dla Twoich kolan. Gdy dołożysz nieprzewidywalne obciążenia wynikające z walki na boisku, to łatwo sobie uzmysłowić jak bardzo Twoje kolano jest narażone na kontuzję.

Profilaktyka żeby nie utykać!

  • Przed większym wysiłkiem zawsze starannie rozgrzej mięśnie

  • Zawsze rozciągaj się przed treningiem i po treningu

  • Zrzuć nadwagę – 1 kg mniej to aż 5 kg ulgi dla kolana

  • Gdy pojawi się ból (lub zacznie się nasilać) natychmiast przerwij ćwiczenie i skonsultuj się z lekarzem

Leczenie = Lekceważenie

  • Fizykoterapia

  • Leki doustne działające ogólnoustrojowo

  • Zastrzyki ze sterydów, które przy dłuższym stosowaniu szkodzą zamiast leczyć

Profilaktycznie już dziś spytaj lekarza o 2-fazowy kwas hialuronowy REGENFLEX w iniekcji

Zanim kontuzja rzuci Cię na kolana. Wygraj zdrowe stawy.

ten artykuł jest dostępny w wersji włoski polski