Mam Przepis na Miłość! Uwaga ITALIENI W POLSCE!

0
166

ten artykuł jest dostępny w wersji włoski polski

Wywołują uśmiech w środku pandemii! Podczas gdy lekarze i pielęgniarki, bohaterowie naszych czasów, poświęcają 24 godziny na dobę opiece nad tymi, którzy cierpią fizycznie, nie możemy zapominać, że miliony ludzi tkwią w domach w przymusowym i długotrwałym zamknięciu. Człowiek w areszcie domowym potrzebuje słów, muzyki, innych ludzi, a przede wszystkim pocieszenia i radości, aby rozjaśnić codzienne życie, które zwłaszcza teraz boli psychicznie.

I właśnie dlatego, zarówno u Polaków, jak i Włochów w Polsce, ląduje statek kosmiczny ITALIENI! Misja to wywołanie uśmiechu w rytmie Disco Polo nowością „Mam przepis na miłość”. Dzięki domowemu wideo, zrealizowanemu i zmontowanemu online przez Skype pomiędzy Włochami, Polską, Hiszpanią i Argentyną, zespół ITALIENI – między chochlami i talerzami, wśród płaczących dzieci i nerwowych żon, stworzył utwór w języku polskim, który opowiada o miłości między Włochami a Polską, a wszystko to niesie niezwykle popularny gatunek muzyczny, jakim jest Disco Polo.

Zespół ITALIENI, w skład którego wchodzą Thomas Grotto, Andrea Anzaldi, Federico Bandiani Lagomarsino, Cosimo Francavilla, Luca Laca Montagliani, rozpoczął ironiczną, pozytywną, domową przygodę, która charakteryzuje się włoską tradycją melodyczną z cygańsko-bałkańskimi skażeniami. Pięciu elektryzujących artystów swoim beztroskim utworem wprasza się do naszych domów, docierając do nas przez telefon lub komputer i pozwala popatrzeć na życie odległej planety, świata pełnego życia, do którego wszyscy chcemy jak najszybciej wrócić!

tłumaczenie pl: Joanna Tarnawska

https://www.youtube.com/watch?v=EFbc8IFpeHI

ten artykuł jest dostępny w wersji włoski polski