Pierwsza edycja wydarzenia “LittlEATaly”

0
1168

ten artykuł jest dostępny w wersji polski włoski

Ponad 2500 osób pojawiło się podczas pierwszej edycji LittlEATaly – wydarzenia zorganizowanego przez MRGroup z udziałem gminy Wieliczka, które miało miejsce w dniach od 12 do 14 października 2012 r. w Centrum “Solne Miasto” w Wieliczce i zajmowało powierzchnię 1600 m2. Impreza została podzielona na trzy różne tematy: enogastronomia, biznes skierowany na partnerstwo publiczno-prywatne oraz turystyka i sport.

W strefie przeznaczonej dla enogastronomii zaprezentowały się następujące firmy: Strada del Vino, Icone, Cantina Diomede, Barilla i Magillo. Odwiedzający mogli spróbować różnych produktów gotowych oraz pysznych potraw przygotowywanych w punktach gastronomicznych. Comunicazione Polska wraz z firmą Barilla, wykorzystując multimedialną platformę Pan Geniusz, przygotowały dla najmłodszych interaktywny konkurs na temat Włoch. Strefa przeznaczona dla sportu i turystyki przygotowała liczne atrakcje, między innymi: rozgrywki Jorkyball, lekcje wspinaczki sportowej i turniej piłki nożnej dla dzieci “Piccolini Cup”, zorganizowany przez Juventus Soccer Schools Polska, MRGroup i gminę Wieliczka .

Dla strefy Business zostały przeznaczone cztery sale konferencyjne. W “sali KPMG” przez trzy dni odbywały się liczne prezentacje polskich miast i panele tematyczne prowadzone między innymi przez sponsora imprezy – firmę KPMG, adwokata Domenico Di Bisceglie z kancelarii WKB oraz innych. Należy także wspomnieć o Fundacji Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, która zajmuje się upowszechnianiem wiedzy na temat metod stosowania PPP. W różnych przedsięwzięciach wzięli udział przedstawiciele miast, gmin, województw i regionów całej Polski. W tej samej strefie zostały zorganizowane różnego rodzaju spotkania B2B z ważnymi przedstawicielami włoskich i polskich przedsiębiorstw.

Wśród odwiedzających możemy wymienić: ambasadora Włoch w Polsce S.E. Riccardo Guariglię, członka Komitetu do spraw Stosunków Parlamentu Włoskiego z Europą Nicola Formichella, członka Komisji Spraw Zagranicznych w parlamencie włoskim Guglielmo Picchi, włoskiego Konsula Honorowego w Krakowie Annę Boczar Trzeciak, dyrektora Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej w Polsce Agnieszkę Liburę, Konsula Honorowego Wielkiej Brytanii w Polsce Kazimierza Karasińskiego, wiceprezesa włoskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce Domenico Di Bisceglie.

ten artykuł jest dostępny w wersji polski włoski