VI edycja Festiwalu Viva l’Italia

  0
  800

  ten artykuł jest dostępny w wersji włoski polski

  W dniach od 13 do 17 września, festiwal Viva l’Italia z bogatym programem wydarzeń po raz pierwszy  zawita do Krakowa. Czego można się spodziewać? Przede wszystkim wielu znakomitych produktów spożywczych z różnych regionów Włoch: Abruzji, Kalabrii, Toskanii, Sycylii, Kampanii, Lombardii, Piemontu, Wenecji Euganejskiej, a także całego mnóstwa pysznych potraw do spróbowania (pizza neapolitańska, rzymska pinsa, bruschette i wiele innych), które pozwolą uczestnikom zanurzyć się w prawdziwych i najbardziej znanych włoskich smakach. Festiwal rozpocznie się 13 września uroczystą kolacją w Hotelu Starym. Podczas wieczoru goście mogą liczyć na prawdziwie włoskie menu przygotowane przez szefa kuchni Orlando Giordana oraz mistrzynię cukiernictwa Anę D’Andrea, a także przeróżne kulinarne i muzyczne atrakcje. W programie przewidzianych jest wiele imprez, które będą miały miejsce na scenie na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego: pokazy kulinarne KucinAlina, koncerty muzyki pop oraz rockowego zespołu z Brescii ‘Alex W. Bettini & The Midnight Ramblers’, włoskie karaoke z Giorgio Pezzolato, tradycyjna muzyka ludowa z „Gruppo Addhrai”, występ utalentowanej gitarzystki i flecistki Teresy Minnillo, zabawne konkursy z nagrodami „Mionetto prosecco”, pokaz zabytkowych samochodów z forzaitalia.pl, talk show i wiele innych.

  Interesujące wydarzenia odbywać się będą także w Instytucie Kultury Włoskiej w Krakowie: począwszy od wystawy Marco Angelini „Speculum: materia i jej podwójność”, po prezentację i degustację win Franciacorta oraz cykl projekcji zarówno historycznych filmów dokumentalnych jak i filmów współczesnych. Przewidzianych jest również mnóstwo atrakcyjnych zabaw dla najmłodszych uczestników festiwalu, podczas których będą mogli oni bawić się, uczyć i rozsmakować w słodkościach prosto od firmy Ferrero.

  Impreza organizowana jest przez włosko-polską fundację InteRe we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie, Konsulatami Włoch w Krakowie i Wrocławiu, a także z Com.It.Es. (Komitet Włochów za granicą), Uniwersytetem Jagiellońskim, Włoską Izbą Przemysłowo-Handlową w Polsce, Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz pod patronatem Ambasady Włoskiej w Warszawie i miasta Krakowa; partnerem medialnym wydarzenia jest Gazzetta Italia.

  Aby uzyskać więcej informacji dotyczących festiwalu, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.festiwalvivaitalia.org/

   oraz profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/106657126582680/?fref=ts

   

  ten artykuł jest dostępny w wersji włoski polski