Michał Golik – droga mistrza

0
424

Mistrz świata w masażu twarzy (pierwsze miejsce na International Massage Championship 2020/2021), dyplomowany masażysta i międzynarodowy nauczyciel IMA (International Massage Association). Wieloletni praktyk i nauczyciel masażu. Rekordzista świata w masażu z Kijowa (2019). Członek klubu „Ludzie Masażu”, organizator wydarzeń masowych promujących masaż, orędownik i popularyzator dobrego masażu. Członek i prezes w Polsce Holistic Healing Organization. Twórca Celsus Akademii masażu & terapii.

Droga do sukcesu

Kiedy ze sportu (zawodnik short track) na dobre wykluczyła go kontuzja, postanowił skoncentrować się na nauce masażu i pracy jako masażysta na zgrupowaniach w klubach sportowych.

Choć masażem zajmował się od 2006 roku i uczył u samego guru masażu, Leszka Magiery, to dopiero w 2013 podjął naukę masażu w Instytucie Nauk o Człowieku w Rzymie, co w efekcie zmieniło jego postrzeganie pracy terapeutycznej na holistyczne podejście do człowieka w pracy z ciałem.

Przez dwa kolejne lata był instruktorem masażu w Akademii Sztuki Masażu, a już w 2015 zaczął prowadzić własną praktykę masażu, otworzył gabinet masażu Celsus i rozpoczęły się szkolenia. Także w 2015 podjął pracę w studium masażu w Opolu i zaczął kształcić nowych adeptów sztuki masażu i czyni to nieprzerwanie do dziś, choć już w innych placówkach i innych miastach. Dziś w pracy dydaktycznej stara się być przewodnikiem, kolegą w drodze do zdobywania wiedzy i umiejętności. Nie lubi stwarzania sztucznego dystansu i to się sprawdza.

Michał jest obecnie jednym z niewielu nauczycieli masażu w Polsce z klasą międzynarodową Światowego Stowarzyszenia Masażu (IMA). Pracuje z ludźmi, którzy naprawdę tego chcą, a jak twierdzi stara się robić to tak, aby wszyscy chcieli.

Jak sam postrzega rolę nauczyciela?

„Uważam, że każdy zjawia się na Ziemi, żeby zrealizować jakieś zadanie. Moja stara dusza pozwala mi z przyjemnością przekazywać wiedzę i jestem przekonany, że to moja misja. Uwielbiam pracę u podstaw z pacjentem w gabinecie, ale też piękne jest obserwować jak wzrastają umiejętności i świadomość podopiecznych. Chyba nie jestem powściągliwy w przekazywaniu wiedzy, nie skąpię jej. Zależy mi, żeby nowi terapeuci byli samodzielni, świadomi i bardzo dobrzy oraz żeby dbali o swoje ciało jako narzędzie pracy.”

Szczególne zainteresowanie Michała wzbudziła psychosomatyka i to właśnie z tego powodu stworzył pierwszą sesję autorskiego holistycznego masażu MG (prezentował ją na wielu eventach w kraju oraz w pokazie masterclass w Kijowie w 2019 roku, podczas bicia rekordu Świata i Guinessa). Po pewnym czasie dostrzegł także, że praca w obrębie twarzy i głowy jest jednym z ważniejszych elementów całej układanki. Zobaczył, że praca z twarzą, emocjami przekłada się na wygląd skóry, zmniejszają się zmarszczki, znikają napięcia itd. Nie mogąc zmieścić wszystkich technik, które chciał zastosować w jednej sesji masażu uznał, że powinien to rozdzielić i tak powstał autorski rytuał BelViso. Technika ewoluowała przez kilka lat, zmieniała się jej forma, czas, etapy, narzędzia. Dziś jest to zabieg kompletny, bardzo dobrze przemyślany pod kątem fizjologicznym i technicznym, jak również odbioru przez osobę masowaną.

Nazwa zabiegu BelViso masaż, czyli po prostu „piękna twarz”, pochodzi z języka włoskiego, który Michał uwielbia i jest nazwą zastrzeżoną.

International Massage Championship

Michał zna swój potencjał, dlatego postanowił wystartować w International Massage Championship. Wiedział, że jego umiejętności techniczne są na wysokim poziomie, ale w codziennej pracy nie zawsze może je wykorzystać. Dzięki zawodom mógł zaprezentować ludziom ze świata masażu swoje autorskie metody, a poddawał się ocenie najlepszych specjalistów w dziedzinie masażu z całego świata. Oceniany był zarówno on sam jako masażysta, jak i sam zabieg. I udało mu się! Zwyciężył z najwyższą wartością punktową we wszystkich kategoriach, co dla niego samego było niezwykłym wydarzeniem. Bo warto podkreślić, że w zawodach brało udział ponad 170 uczestników z 36 krajów, więc konkurencja była ogromna.

Co zmieniło się po wygranych mistrzostwach?

Mistrzostwa to niesamowita arena wymiany doświadczeń, pozwalająca poznać wielu fantastycznych terapeutów z całego świata. Do dziś są w kontakcie, wymieniają się doświadczeniami, dopingują w działaniach i są tak samo „masażowo zakręceni”.

Dokonania Michała zauważono również na arenie międzynarodowej. Został pierwszym przedstawicielem Polski w Światowej Federacji Masażu (WMC), otrzymał także międzynarodową nagrodę przyznawaną przez Central Government of India (HHO), „International Award For Excellence in Healthcare 2021″. Dziś jest też członkiem i przedstawicielem Polski w tej organizacji.

Dzięki dokonaniom Michała polska marka BelViso ma szansę zaistnieć w salonach na całym świecie. W Polsce metodą BelViso, uznaną za najdoskonalszy masaż liftingujący twarzy, z powodzeniem pracuje blisko 100 gabinetów kosmetycznych i masażu. Tego wyjątkowego rytuału ze specjalistycznymi technikami i ogromną skutecznością w walce z oznakami starzenia i problemami estetycznymi, który przynosi ulgę w bólach napięciowych głowy i niweluje bruksizm, będzie można nauczyć się również we Włoszech.

Pierwszy zagraniczny kurs odbędzie się w Carpi, Emilia-Romagna w dniach 17.09-18.09.2022 na zaproszenie Viknature Holistic School. www.viknaturehs-international.com.
Zapisy: viknaturehs@gmail.com
Kolejne daty szkolenia: 4-5.02.2023, Rzym na zaproszenie ACCADEMIA ESTETICA SILVESTRINI S.A.S
zapisy: www.accademiasilvestrini.com, info@scuola-silvestrini.it
Dodatkowe informacje: www.celsus-akademia.pl, info@celsus-akademia.pl
tel. 532 506 496