Nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwa najmłodszych

0
120

ten artykuł jest dostępny w wersji włoski polski

Włochy pionierem najnowszych rozwiązań dedykowanych dziecku

Pod koniec 2019 roku Włochy jako pierwszy europejski kraj przyjęły regulowane ustawą zapisy dotyczące bezpieczeństwa dziecka w samochodzie, wykraczające poza konieczność posiadania fotelika samochodowego. Od momentu wejścia przepisu w życie, każdy rodzic lub opiekun przewożący autem dziecko do lat 4 ma obowiązek wyposażyć się w specjalny elektroniczny czujnik, nadający sygnał świetlny i dźwiękowy, zawiadamiający o obecności dziecka w samochodzie i alarm włączający się w przypadku jego pozostawienia. Skąd taki zapis? Kogo dotyczy? Z jakimi wiąże się konsekwencjami?

Co roku media na całym świecie alarmują o tragicznych w skutkach przypadkach pozostawienia dziecka w samochodzie. Niebezpieczeństwo jest realne i poważne. Temperatura wewnątrz zamkniętego pojazdu, rośnie bardzo szybko. W kilkanaście minut auto staje się śmiertelną pułapką dla pozostawionego w nim dziecka.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem foteliki muszą być wyposażone w specjalny system świetlny i dźwiękowy zawiadamiający kierowcę o obecności dziecka w samochodzie i alarm włączający się w przypadku jego pozostawienia. Dodatkowo niektóre systemy alarmowe uruchamiają wysyłanie wiadomości do kierowcy o dziecku pozostającym w zamkniętym aucie. Kierowcy, którzy nie dostosują się do tych przepisów ryzykują mandat w wysokości od 81 do 326 euro oraz pięć punktów karnych.

Chicco BeBèCare

Inżynierowie pracujący dla włoskiej marki Chicco, która od lat wyznacza nowe trendy w dziedzinie produktów dla dzieci, od razu wypełnili lukę na rynku tworząc system Chicco BebèCare, łączący w sobie uniwersalność stosowania, intuicyjną obsługę oraz zaawansowane technologie.

Uniwersalny: Chicco BebèCare to niewielkie urządzenie na klips, kompatybilne z każdym fotelikiem. Działa z bezpłatną aplikacją.

Intuicyjny: obsługa Chicco BebèCare sprowadza się do włączenia urządzenia, gdy przypinamy dziecko w foteliku i wyłączenia go, gdy dziecko z fotelika wyjmujemy.

Zawansowany: wszystkie trzy poziomy alertów uruchamiane są automatycznie, dzięki specjalnej aplikację łączącej Chicco BebèCare ze smartfonem rodzica lub opiekuna. W przypadku najbardziej roztargnionych rodziców/opiekunów aplikacja wysyła smsem geolokalizację samochodu do wskazanych podczas instalacji aplikacji najbliższych osób z rodziny.

Tego typu systemy na razie są obowiązkowe tylko we Włoszech, ale również w Polsce świadomość zagrożenia znacząco wzrasta w ostatnich latach, a udział medialnych osób w kampaniach społecznych pomaga zwrócić uwagę rodziców i opiekunów na ten problem. Tego lata szereg znanych osób i celebrytów zaangażowało się w popularyzowanie używania systemów zapobiegających pozostawieniu dziecka w samochodzie.

 

Strona www: www.chicco.pl
Link do produktu:
www.chicco.pl/produkty/8058664124817.chicco-bebecare-easy-tech.foteliki-samochodowe.akcesoria-w-podrozy.html 

ten artykuł jest dostępny w wersji włoski polski