“W glowie W”

0
2616
“W glowie W” to spektakl zainspirowany “Wariatem i zakonnicą” S.I. Witkacego. Spektakl powstał dzięki wsparciu Polskiego Konsulatu Generalnego w Mediolanie oraz Konsulatu Honorowego w Turynie. Debiutował w 2011 na deskach Teatro Astra w Turynie a do dzis jest grany z powodzeniem w róznych teatrach i strukturach teatralnych w Piemoncie. Czas zmierzyć się z polską publicznością. Dzięki wsparciu I wspólpracy Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie w czerwcu po raz pierwszy odbędą się pokazy w Polsce, spektakl będzie grany w dwóch wersjach 8-go czerwca po włosku a 9 czerwca po polsku.
Konfrątujac się z oryginałem, opracowanie dramaturgiczne przez Davide Capostagno jest podróża w głab umysłu wizjonerskiego i oszalałego Walpurga-Rossi, który w tej wersji jest włochem, nie tylko poetą ale rownież aktorem i reżyserem teatralnym, a jego alter ego, postacie które pojawiają się wyłącznie na ekranie to Gruen- francuski psychoanalista oraz niemiecki psychiatra Burdygiel.
Z jednej strony celowo zostają pominięte najbardziej wyraziste i zawikłane wizje filozoficzne Witkacego z drugiej natomiast obserwuje się z wielką doza ironi i autoironi narcyzyzmy, nawyki i obsesje typowe dla świata artystycznego a w szczególności teatralnego.
Użycie projekcji video ciągle rozszerza i przenosi punkt widzenia proponując różne formy; dramat , parodie oraz urozmaicony pejzaż tonów grotescowych i ironicznych. Postacie drugorzędne celowo mają rysy bohaterów pierwszoplanowych / i aktorów/ figlarnie podkreslajac solipsystyczną nature tego dzieła.
Reżyseria i opracowanie dramatu Davide Capostagno.
Obsada: Beata Dudek i Davide Capostagno.